Son Dakika
16 Ocak 2019 Çarşamba
08 Ocak 2018 Pazartesi, 15:17
Efendi Barutçu
Efendi Barutçu efendibarutcu1@gmail.com Tüm Yazılar

YÜCEL HACALOĞLU AĞABEY HAKKA YÜRÜDÜ

‘’Hepimiz Allah’tan geldik ve yine ona döneceğiz.’’
Türk Milliyetçiliği davasının mümtaz simalarından Ağabeyimiz Yücel Hacaloğlu vefat etti.
Yücel Hacaloğlu Ağabey, 1936 yılında Rize’nin Fındıklı ilçesinin Çağayan köyünde doğdu. İlköğrenimini Kars’ta, Lise eğitimini de Trabzon’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1957’de gazeteci olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde Yelken, Türkiye Spor, Yeni İstanbul, Son Havadis, Sabah gibi çeşitli gazete ve dergilerde görevler üstlendi. 1974 yılında da Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında esir düşen on gazeteci arasında yer aldı. Daha sonra Alparslan Türkeş’in başbakan yardımcısı olduğu dönemde, başbakanlık basın müşaviri olarak vazifelerde bulundu.
Bunun yanında bir müddet Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda danışmanlık yaptı. 2001 yılında da buradan emekliye ayrıldı. 2010 yılına kadar Türk Ocakları Genel Merkezinde Merkez Heyet Üyeliği, Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreterliği görevlerinde bulunmuş ve yine uzun yıllar Türk Yurdu Dergisinin Yayın Kurulu Üyeliği ve Genel Yayın Müdürlüğü yapmıştır. Ülkücü, Milliyetçi fikriyatın çok sayıda dergi ve kitabının düzenleyicisi ve yayıncısı olmuştur.
Yücel Hacaloğlu Ağabey birkaç senedir muzdarib olduğu menhus hastalığın pençesinden kurtulamayarak bugün (6 Ocak 2018 Cumartesi) saat 18.30 sularında ruhunu teslim etmiştir.
Bu memleketteki ‘’benim’’ diye enaniyet gösteren, büyüklük taslayan, sahte kahramanların ve kendince önemli (!) zannedenlerin kaç kıratlık adam olduğunu ve cemaz ül evvelini yüksek medeni cesareti ve açık sözlülüğüyle yüzlerine söylemekten çekinmeyen, güçlü hafızasıyla ‘’Ülkücü, Milliyetçi Camia’nın hafızası’’ olarak bilinen Yücel Ağabey ‘’Her nefis ölümü tadıcıdır.’’ Emri mucibince ebedi âleme göç etmiştir.
Aziz Yücel Ağabey! Kısa süre önce yine ebedi yolculuğuna uğurladığımız, sizin de yakın dostunuz ve dava arkadaşınız Necdet Özkaya ağabeyle ilgili yazımın son cümlelerini sizin için de tekrarlamak istiyorum: Nur içinde yatasın. Mekânın cennet olsun. İnanıyoruz ki aziz ruhunuz Tanrı Dağları’nın semalarında Oğuz Kağan’dan Alparslan Türkeş’e büyük hakan ve liderlerin ruhları ile; Kürşad atamızdan Dündar Taşer’e, Hüseyin Nihal Atsız’dan Mehmet Eröz’e, Necmettin Hacıeminoğlu’na; Seyyit Ahmet Arvasi ’den Ayvaz Gökdemir’e Galip Erdem’e, Muhsin Yazıcıoğlu’na; Turan Yazgan’dan Nevzat Kösoğlun’a, Şaban Karataş’a, Ahmet Er’den Necdet Özkaya’ya kadar büyük dava adamlarının, Türk Milliyetçiliğinin uluğ beylerinin; Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar binlerce Ülkücü genç şehidimizin aziz ruhlarıyla buluşmuştur.
Her birinizin Hakka yürüyüşü ile ‘’yalnızlığımız’’ biraz daha artmaktadır. Bu fakirin de kandil gecelerinde, cuma günlerinde selam saygılarını sunmak ve dualarını almak için aradığı “Ağabey”lerin sayısı hızla azalmaktadır. Bizim için de emr-i Hakk vaki oluncaya kadar en büyük hicranımız; uğrunda nice şehitler verdiğimiz, milyonlarca sabır ve içimize akıttığımız gözyaşları ile suladığımız ‘’Türk Ülküsü’’ davasının kutlu bayrağının zafer burçlarına çekilemeyişidir. Bir takım kifayetsiz muhterislerin elinde yerlerde süründürülmeye mahkum edilen ‘’dava’’ ve hareketimizin hal-i pürmelalidir.
Yegane tesellimiz ve ümidimiz ise şanı yüce peygamberimizin ‘’Müminler Resulullah’ın liva-ül hamd sancağının altında sevdikleriyle birlikte bulunacaktır.’’ hadis-i şerifidir. Ayrıca ‘’mazideki ihtişamından gelecekteki büyük hedefine mutlaka varacağına’’ inandığımız büyük Türk Milleti’nin kutlu geleceği ve yeni bir Türk-İslam medeniyetinin kurulacağına dair ümit ve heyecanımızın bitmemiş olmasıdır. Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun aziz ağabeyim.

Not: Cenazesi 8 Ocak 2018 Pazartesi Günü Ankara Kocatepe Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Gölbaşı Kabristanı’nda defnedilecektir.
Ülkücü, Milliyetçi Camianın başı sağ olsun.
Ruhu şad, mekânı cennet olsun.
Taziye Evi Adres: Sedat Simavi Sokağı 3. Basın Sitesi E Blok 3. Kat Daire 6 Çankaya-ANKARA
Türkan Hacaloğlu
Cep Tel: 0532 563 5473
Ev Tel : 0312 440 46 99

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam